Online marketing channels

Online marketing channels

What are the online marketing channels?

ערוץ שיווק באינטרנט הוא מקור תנועה אינטרנטי שנועד למטרות שיווק או פרסום של אתר, שירות או מוצר מסויים. הבחירה של ערוץ שיווק אינה מונעת או פוסלת את הבחירה בשימוש בערוץ שיווק נוסף לאותו עסק או שירות.

search engines

אחד מערוצי השיווק המרכזיים ביותר מנועי חיפוש נוצרו בכדי להקל לגולשים את הגישה למידע בתוך האינטרנט ונהר המידע האינסופי. יש מספר רב של מנועי חיפוש אך הפופולריים ביותר תופסים את מרבית נתח השוק וכמובן שגוגל הוא הגדול ביותר שמהווה מעל ל50% מסך החיפוש בעולם ומעל ל90% מסך החיפושים בישראל. החשיפה שנוצרת בעזרת מנועי חיפוש היא גדולה מדי ולא ניתן להתעלם ממנה כאשר בונים תמהיל לשיווק באינטרנט. בתוך מנועי חיפוש יש הפרדה לשני ערוצי שיווק שונים: Search engine optimization (SEO) And online advertising pay-per-click or sponsored advertising (PPC).

Organic SEO SEO - Search Engine Optimization

קידום אתרים הוא אולי ערוץ השיווק הנכסף ביותר עבור בעלי אתרים ובעלי עסקים בכל העולם והסיבה ברורה, הוא בחינם, או לפחות אין תשלום ישיר לגוגל עבור החשיפה בתוצאות החיפוש האורגניות, בנוסף על כך שלא משלמים לגוגל עבור החשיפה והכניסות שנובעות כתוצאה מהחשיפה בתוצאות החיפוש ערוץ השיווק הזה הוא יציב באופן יחסי, זאת אומרת שברגע שמקבלים דירוגים בתוצאות חיפוש במיקומים נוטים להשאיר לתקופה ממושכת, בין אם מדובר בכמה שבועות, חודשים או שנים, זה בוודאות תקופה ארוכה יותר מאשר תוכן ויראלי ברשתות חברתיות שדורש עבודה שוטפת ויומיומית בכדי לתחזק “ויראליות”. יתרון נוסף משמעותי שיש לקידום במנועי חיפוש הוא מצב התודעה של הגולש, שלא כמו פרסום ברשתות חברתיות, קידום במנועי חיפוש תופס את הגולש במצב גלישה “אקטיבי” של חיפוש מידע, למשל אם גולש מחפש “ביטוח לטיולים” מצב התודעה של הגולש הוא שהוא כרגע זה מחפש פתרון לצורך שלו שהוא סביר להניח ביטוח לטיולים. לעומת אותו הוגלש שנמצא ברשתות חברתיות ורק רוצה לדבר עם חברים, או לראות סרטונים של חתולים חמודים ולמרות שבגדול הוא מתעניין בביטוח לטיול הוא לא נמצא במצב תודעה אקטיבי של חיפוש ביטוח לטיולים ולכן ניתן לומר באופן כללי שהסיכוי להמרה גבוהה יותר במנועי חיפוש לעומת רשתות חברתיות.

How Google ranks sites in search results first?

לגוגל יש אלגוריתמם מורכב מאוד (פותח משנת 1996 ועד היום, על ידי אלפני מהנדסי תוכנה ומדענים מהטובים בעולם) שמדרג את האתרים השונים לפי איכות התוכן והאזכורים/קישורים/פופולריות/נוכחות שלהם ברשת. ככל שהאתר שלכם עונה על יותר פרמטרים או סיגנלים שמנוע החיפוש של גוגל בודק כך האתר יכול להופיעה ביותר שאלות חיפוש ובמיקומים גבוהים יותר לכל שאילתת חיפוש. בעקרון גוגל אומרים שכל מה שצריך לעשות זה לכתוב תוכן טוב, אך בעולם האמיתי ידוע שזה לא מספיק ויש צורך באיש מקצוע שמתמחה בקידום אתרים, כמובן שאתם מוזמנים Contact me If you need SEO services, personal branding Google or Internet marketing.

Buying links

One of the most significant areas yet most troubled the SEO world, the benefit of this method is that the reason Google created a problematic situation and realize that the keys could to Shafktbiot of the method will be low or negative.

What is the reason you buy links?

הסיבה העיקרית לקניית קישורים היא לקבל קישור מאתר שלא ניתן לקבל ממנו קישור בדרך אחרת, ההנחה התחלתית שהקישור מאתר מסויים יתרום לקידום האתר שמקבל את הקישור וכתוצאה יעלה את הPageRank של האתר ואת הדירוג שלו בתוצאות החיפוש. במקרים בו קונים קישור מאתרי ענק עם כמות גולשים גודלה אז הקישור יכול גם להוביל לכניסות לאתר אך עם זאת לרוב זו לא הסיבה העיקרית לקניית קישורים.

Some sites selling links?

There is tremendous as the sites that offer paid links even though it goes against Google's policy explicitly. Even major news sites like forbes.com offer paid links.

How much it costs to buy links?

The costs of buying links that ranges from $ 10 to link (small sites with low ranking) and then thousands of dollars for a link from leading sites such as the world's leading news websites with high PR rating.

Should you buy links?

Surely that can be useful in buying links (That's why Google is so opposed to it because it affects search results and not at all the right reasons), however there is one danger of wasting precious budget and greater danger of punishment due to Google's penalties as Penguin Update. What is certain is that it is not recommended to anyone who is not an expert in the field, and even then it is a complex strategy.

What is the danger in buying links?

הסכנה העיקרית בקניית קישורים היא ענישה אלגוריטמית או ענישה ידנית (גרוע יותר) מגוגל. הסכנה הזו משמעותית במיוחד כאשר מדובר במותג גדול וחזק שנפגע בגוגל החשיפה האורגנית שלו עלולה לרדת באופן דרמטי לתקופה בלתי מוגבלת.

Do I have to buy links for a way into Google search results?

According to the world's leading promotional companies like MOZ or SEMRUSH and size of the industry of buying links in the world, saying that it is impossible to advance on the first page PhrasesCompetitive arena ואין מנוס לבניית קישורים, בין אם בתשלום או בדרך אחרת, אך הקידום מחייב קישורים נכנסים. מה היא זירה תחרותית רק בשבי ללסבר את האוזן מהי זירת ביטויים תחרותית אז לרוב מדובר בביטויים באנגלית ששם כמות המתחרים גדולה בהרבה מכמות המתחרים בארץ, קבוצות ביטויים כמו Insurance, mortgage , locksmith, casino ועוד אלפי תחומים. לעמות זאת אם אתם בעלי עסק קטן בארץ סביר להניח שתוכלו להתברג בתוצאות חיפוש גם בלי לקנות קישורים.

Are my competitors can buy links to hurt my site?

הטענה שקניית קישורים יכולים לפגוע באתר שמקבל את הקישור היא אכן קיימת, גוגל טוענים שהם יכולים לבדוק ולבטל קישורים שנקנו על ידי מתחרים בכדי לפגוע בדירוג האתרים המתחרים. אך עם זאת עדיין קיימת תעשייה של קדום שלילי במטרה לקנות קישורים שיורידו אתר מסויים בתוצאות החיפוש.

Online advertising using pay per click PPC - Pay Per Click

ערוץ שיווק זה נמצא גם תחת מנועי חיפוש, כאן יש שליטה כמעט מוחלטת של “גוגל אדוורדס”, שלא כמו תוצאות החיפוש האורגניות הנשלטות על ידי האלגוריתם חיפוש של גוגל, כאן מדובר בפרסומות בתשלום שמופיעות במנוע החיפוש, תוכלו לדעת שמדובר בתוצאות ממומנות כי יש סימן קטן בצד שמציין שמדובר בפרסומת או במודעה בתשלום. הייחודיות של ערוץ שיווק זה היא שהמפרסם משלם רק כאשר הגולש לוחץ על המודעה. המודעה מופיעה לפי ההגדרות של המפרסם וכך למפרסם יש שליטה לאיזה חיפושים תופיע המודעה ולאיזה תקציב יומי הפרסום יוגבל.

Social Networks Social Media

ערוץ שיווק מרכזי שגם לא ניתן להתעלם ממנו, הכולל אתרים ואפליקציות כמו: פייסבוק, טוויטר, יוטיוב, אינסטגרם, לינקדין, פינטרסט, גוגל פלוס, פליקר, טמבלר, סנאפצ’אט, מיי ספייס, QQ ועוד. שלא כמו מנועי חיפוש החשיפה ברשתות חברתיות מספקת ומאפשרת גישה אחרת לגולשים, מכיוון שלרשתות יש גישה למידע רב של פרטי הוגלש כמו גיל, מין, מיקום גיאוגרפי, תחומי עיניין, היסטוריית צ’אטים, פוסטים, זיהוי פנים דיגיטלי בתמונות, גישה למידע בטלפון הנייד במידה ומותקנת אפליקציה, שילוב של מידע בין אתרים ואפליקציות, למשל פייסבוק יכולה להצליב מידע בין מידע על הגולש באתר של פייסבוק, לבין המידע של הגולש באפליקציה, וגם במקורות נוספים כמו אינסטגרם אשר נרכשה על ידי פייסבוק, או וואטסאפ שהיא אפליקציה נפרדת שגם נרכשה על ידי פיייסבוק שיכולה להצליב את המידע מכל מקורות המידע השונים. שילוב של כל מקורות המידע מאפשר לקבל מידע פרטני וממקוד יותר על המאפייני םוהצרכים של כל גולש וגולש וכך לספק לו את הפרסום הכי רלוונטי עבורו, כך היעילות של הפרסום עולה והמחיר עבור המרה יורד. גם ברשתות חברתיות יש הפדרה בין שיווק ויראלי (ללא תשלום לפלטפורמה) לבין פרסום בתשלום ברשתות חברתיות.

Viral SEO / Organic SMO - Social Media Optimization

כמו קידום אתרים בגוגל גם קידום ויראלי ברשתות חברתיות הוא סוג של ערוץ שיווק נכסף שמרבית בעלי עסקים וחברות, בעלי אתרים וסתם גולשים רגילים שואפים להגיע אליו. הסיבה היא כמובן כלכלית, מכיוון שמדובר בערוץ שיווק חינם או לפחות בלי עלות לרשת החברתית עצמה ובנוסף יש גם משקל לא קטן בנוגע לטפיחה על האגו שיש מהעובדה שאתר או עמוד מסויים מקבל הרבה ליייקים, שיתופים, צפיות ותגובות או בשפה המקצועית Engagement. היתרון בקידום ויראלי הוא אפשרות ליצור קהילה או קהל עוקבים, מעריצים, משועממים, מתעניינם, לקוחות או כל דרך אחרת שתרצו לתאר קבוצת פרופילים אשר בחרה לעשות לייק או לעקוב אחרי עמוד/דמות/קבוצה מסויימת.

יש מספר חסרונות הקיימים בקידום ויראלי, הראשון הוא חוסר בעלות על העמוד, הפרופיל או הקבוצה. למעשה אם פתחנו דף בפייסבוק, טויוטר, אינסטגרם או כל רשת חברתית אחרת, אנחנו לא הבעלים של העמוד, הבעלות הבלעדית היא של הרשת החברתית ולה יש את הזכות לבצע כל פעולה שרירותית מצידה ללא שום הצדקה או תירוץ, הקבלה נחמדה היא שמישהו הזמין אותנו לבית שלו והוא יכול להעיף אותנו אם בא לו, כי בכל זאת זה הבית שלו. אז אחד הדברים החשובים ביותר לזכור זה שקידום ויראלי תמיד תלוי ברשת החברתית ובתנאים שהיא מציבה לנו המשתמשים, יש להם את הכח לסגור עמוד בכל רגע, ולא חסרות דוגמאות כאלו בארץ ובעלם כמו למשל שפייסבוק סגרה את העמוד של “צינור לילה” ואחר כך פתחו עמוד חדש בשם “הצינור” או שטוויטר סגרו עמוד של פעיל ימין בריטי בשם מילו איינופוליס (Milo Yiannopoulos) שהיו לו מעל ל300,000 עוקבים, טוויטר סגרו לו את העמוד בטענה של הטפה לשינאה בציוצים של מילו. חסרון נוסף שיש לקידום ויראלי ברשתות חברתיות הוא חוסר השליטה ברמת החשיפה שקובעת הרשת החברתית, דוגמא טובה לזה ראינו החל משנת 2012 שפייסבוק הורידה שוב ושוב את רמת החשיפה האורגנית שיש לעמודים עסקיים, במילים אחרות פייסבוק החליטה שאם לעמוד מסויים יש למשל 100,000 לייקים, אחוז החשיפה לכל פוסט ירד מ50% למשהו כמו 5%, המספרים לא מוחלטים והאחוזים משתנים לפי רמת הויראליות של התוכן, אך המגמה של הירידה בחשיפה הויראלית היא דרמטית ומשמעותית לכל העמודים העסקיים בפייסבוק והסיבה לכך היא פשוטה, פייסבוק רוצה להגדיל את שורת הרווח שלה בכך שבעלי עסקים יפרסמו את העסקים שלהם בתשלום.

Advertising Social Media Marketing SMM social

התוספת הישירה והמתבקשת לקידום ויראלי ברשתות חברתיות (למרות שאין תלות של האחד בשנייה) היא פרסום ברשתות חברתיות, כאן אנחנו נפגשים עם ערוץ ההכנסה העיקרי של הרשתות החברתיות המובילות, הם מאפשרים לפרסם את התוכן של עמודים עסקיים או פרופילים בתשלום, או להוסיף תשלום לפרסומים קיימים בכדי למקסם חשיפה, לייקים, שיתופים, פניות ורכישות מוצרים. המיקוד (או הטירגוט) בפרסום באמצעות רשתות חברתיות הוא יותר מדויק מאשר בקידום ויראלי מכיוון שניתן לסנן ולמקד קהלים איך לפי הפרמטרים שרשת חברתית כמו פייסבוק מציעה. גם התשלום ניתן לשליטה לפי תקציב חד פעמי או תקציב יומי, מחיר עליון לקליק, חשיפה רק בטלפונים ניידים, או בסמארטפונים, חשיפה למין ומגדר מסויים, גילאים, תחומי עיניין של הפרופילים, מיקום שעות ביום ועוד.

Affiliate Programs Affiliate Marketing

ערוץ נוסף ומשמעותי מאוד הוא תוכניות שותפים, ערוץ זה לעיתים לא מוכר לבעלי עסקים קטנים ולא במקרה, מדובר בערוץ שיווק שפחות מתאים לעסקים קטנים במיוחד בארצנו הקטנה, מכיוון שאין הרבה פלטפורמות המאפשרות שיווק שותפים בשוק הישראלי אם עדיין יש לא מעט אתרים ועסקים שמייצרים שיתופי פעולה שבפועל כן מדובר בשיווק שותפים. אז מה זה שיווק שותפים? הקונספט פשוט מאוד, לתת לעסק או גורם אחר למכור את המוצרים או השירותים שלי תמורת תשלום או אחוז מהמכירה. אם נביט בעולם השיווק המסורתי ניתן לומר שרשת קמעונאית היא אפיליאט של היצרן, למשל שופרסל היא כמו אפיליאט לתלמה, סנו, אסם ועילית. שופרסל מוכרת את המוצרים של היצרנים השונים ומקבלת תשלום עבור זה. אותו כנ”ל נכון גם בעולם של שיווק שותפים, רק שמקרה זה המוצרים יכולים להיות מוצרים פיזיים, וירטואליים או שירותים שהם כלל לא מוצרים פיזיים או וירטואליים. למעשה ניתן לעשות שיווק שותפים לכל מה שניתן למכור באינטרנט, מה שמשתנה זה שיטות התשלום והעמלות. הנה כמה דוגמאות שיעזרו להבין את הנושא: למשל למי שיש בלוג בתחום האופנה ויש לו קהל גולשים שמתעניין בתחום האופנה, יכול לייצר רווחים נאים בתחום שיווק שותים לאתרי אופנה בכך שהוא ימליץ או יקשר לאתרים ומוצרים של אתרי אופנה שהוא רואה לנכון ובתמורה יקבל אחוז קבוע או סכום שנקבע מראש עבור כל מכירה שמגיעה דרכו. קיימות הרבה מאוד אפשרויות לשיתופי פעולה בין אם מדובר במכירה של תנועה, אחוזים ממכירת מוצר, סכום קבוע לנרשם חדש לאתר, סכום קבוע לגולש שמכניס פרטי אשראי, תשלום לפי ליד (Cost per lead) עבור כל גולש שמשאיר פרטים וכו’.

Media Buying Media Buying

ערוץ שיווק הקרוב במהותו לעולם של שיווק שותפים, אך ההבדל פשוט למדי, הרכישה של המדיה נעשית מצד המפרסם או חברה שרוכשת מדיה באתרים אחרים. המטרה של רוכשת המדיה היא לקבל מחיר מספיק משתלם עבור Traffic (תנועה של גולשים) הכי רלוונטי שימיר עבור הקמפיינים שהם מריצים. לרוב רוכשי מדיה עובדים בחברות מסוג רשתות פרסום (Ad Networks) והעבודה של רוכשי המדיה היא למיין , לבחור ולפנות באופן פרטני לבעלי אתרים שבהם הם רוצים לפרסם ולרכוש שטחי פרסום במטרה לשלם עבור גולשים שאחוז ההמרה שלהם יהיה גבוה עבור הקמפיינים המוצעים דרך רשתות הפרסום, רשתות פרסום מובילות: media.net, cj.com, Atlas Solutions, adfly.com, adcash.com, outbrain.com, taboola.com ועוד.

Google Display Network

Google's advertising network also allows AdWords to advertise through the "network" comes A network of over 2 million sites Which can appear in ads for advertisers, actually just another way that Google allow to publish content, advertising in this case is not made of the results page Search engine (SERP - search engine result page), but the advertising done directly within websites that have Google ads, Google's advantage this is done automatically match between surfers and also according to historical awareness surfing and browsing and search by content site where ads appear.

Email Marketing Email Newsletter

דיוור אלקטרוני היא שיטת פרסום ישנה יחסית וזולה אם נעשית באופן יעיל. רובנו נוטים לשייך דיוור אלקטרוני להודעות ספאם שאנחנו מקבלים ללא רצוננו בכדי להציע לנו כל מיני שירותים ומוצרים מפוקפקים, מדובר בשיטה שהיא לא תמיד חוקית, במקרים רבים מדובר בעבירה על Spam Law אם נעשית באופן חוזר, כוללני ולא אפשרות הסרה. שיטה זו היא אכן נתח משמעותי ממה שנחשב עולם הדיוור האלקטרוני אך עם זאת יש עוד צדדים לדיוור אלקטרוני כמו ניוזלטרים לגולשים שנרשמו לניוזלטר ורוצים להישאר מעודכנים ולדעת מתי מפרסמים תוכן חדש שיכול לעניין אותם. השליחה בפועל של דואר אלקטרוני אינה יקרה ובמידה והמייל עצמו הגיע לגולשים ולא נקבר בתיקיית הספאם או בתיקיית PROMOTIONS אז משיגים חשיפה ממוקדת ואת תשומת לב הגולש.

PR services PR and advertising content and article marketing

קיים שטח אפור בין שירותים של יחסי ציבור לבין שירותם של קידום אתרים, מיתוג אישי באינטרנט, למעשה העבודה בפועל יכולה להיות זהה (חלקית) אבל מגיע מענפים שונים וגישות עיסקיות אחרות. אך בפועל מדובר בשיווק של תוכן שיווקי במגוון אתרים כאשר המטרה מאחורי התוכן הוא לקדם , שירות , מוצר , צורך או מיתוג על אישיות מסויימת. היתרון של שיטה זו עובד בשני מישורים הראשון והמובן מאילו הוא חשיפה תקשורתית בהתאם לגודל האתרים, כמות המאמרים ומספר החשיפות בפועל שהיה לכתבות השיווקיות. החשיפה הזו יוצרת מודעות ויכולה להוביל להתעניינות, פנייה ורכישה של מוצרים או שירותים. כמו כן זה נכון גם עבור פוליטיקאים ואנשי ציבור שרוצים לייצר תדמית מסויימת עבורם או עבור יריבהם הפוליטיים בעזרת תוכן באינטרנט.

The other advantage of this channel is the added value of inbound links to articles they can get funded (Please note this is a method that Google sets similar promotion Black hat ופועל בכדי לא לדרג גבוה אתרים שמשתמשים בשיטות אלו) ובכך משפרים את המיקומים של האתר בתוצאות החיפוש של גוגל שמקבל את הקישור. כך למעשה נוצר קשר בין עולם היח”צ לבין עולם קידום האתרים וקניית הקישורים.

Guest posting

פוסטים אורחים ניתן לעשות במסגרת שירותי יח”צ וגם ניתן לעשות באופן עצמאי, העקרון שעומד מאחורי פוסטים אורחים הוא “יד רוחצת יד” רווח של שני הצדדים, מצד אחד כותב התוכן שמקבל פלטפורמה פרסומית (בחינם או בתשלום) באתר אחר לקהל יעד שכנראה ואין לו גישה אליו. מצד שני בעל האתר המפרסם את פוסט האורח שמקבל תוכן בחינם ( או בתשלום ) לאתר שלו וכתוצאה משפר את הדירוגים שלו בגוגל וייתכן שגם יקבל עוד חשיפה ושיתופים ברשתות חברתיות. כמובן שלא תמיד יש איזון בין שני הצדדים, כי אם בלוגר חדש ולא מוכר יבקש מאתר ענק כמו מאקו או וואלה לפרסם שם פוסט אורח אז האתר הענק יבקש כסף עבור הפוסט האורח במיוחד אם הפוסט יכלול קישור לאתר של כותב המאמר. חשוב לציין ששיטה זו היא גבולית ובמקרים מסויימים גם נחשבת לBlack Promotion When the only goal of the guest post is Backlink SEO for search results and link type is FOLLOW.

How to choose the most appropriate marketing channel for my business?

בחירה נכונה של ערוץ שיווק היא כמובן נושא קריטי להצלחה של עסק והצלחה של אסטרטגיה שיווקית ארוכת טווח, אפשר להתייחס לבחירה של ערוץ שיווק כמו לבחירה של כלי עבודה, פעמים רבות מדי אני שומע שאלות או הנחות כמו ” פייסבוק הרבה יותר טוב מגוגל” או “מה הכי טוב, לפרסם בגוגל או בפייסבוק” למעשה אין תשובה אחת נכונה אם תסתכלו על זה כמו על כלי עבודה, מה יותר טוב פטיש או מסור? כמובן שהתשובה תלויה בעובדה שצריך לבצע, יהיה קשה מאוד לנסר עץ עם מסור ולחלופין קשה מאד לדפוק מסמר עם מסור. אותו דבר נכון לערוצי שיווק. לכל עסק ונישה יש ערוצי שיווק שמתאימים יותר או שיש להם החזר השקעה (ROI) חיובי יותר ובו צריך להשקיע יותר מאמצים ומשאבים. גם בתוך ערוצי שיווק יש אפשרויות שונות שמתאימות לנישות באופן שונה, למשל קידום עסקים בפייסבוק, לינקדאין ואינסטגרם (הכל תחת רשתות חברתיות) שונה משמעותית אחד מהשני, למשל קידום באינסטגרם הוא קידום שמתאים יותר או למותגי ענק או למובילי דעת קהל שמנוע ההכנסה שלהם הוא קבלת תשלום על פוסטים עם תוכן פרסומי, למשל אתלט שיעלה תמונה עם ביגוד או נעליים של מותג ספורט גדול. מותג הספורט הוא זה שישלם לאתלט שהוא גם מוביל דעת קהל עם קהל עוקבים גדול באינסטגרם למשל. לאותו מותג למשל יהיה הרבה פחות רווחי (אם בכלל) לפרסם את אותו מותג בלינקדאין, מכיוון שזוהי רשת חברתית המבוססת על יצירת קשרי עבודה ויחסים עסקיים, פרסום של מותג ספורט שם פחות רלוונטי והערך שהרשת נותנת לגולשים היא שונה מאשר הערך שנותנת מותג ספורט גדול.